Egy új, kulturális nevelést célzó projekt kerül megvalósításra a Turulmadár Ifjúsági Iroda keretében működő Berde Mózsa Kör délutáni oktatási programban. A projekt célja a kulturális témák iránti érdeklődés növelése, valamint a gyerekek esztétikai- és szépérzékének,valamint kreativitásának fejlesztése.
A projekt tevékenységei során öt, kultúrára való nevelést célzó műhelyfoglalkozásra, valamint két tanulmányi kirándulásra kerül sor. Ide tartoznak a drámapedagógiai és múzeumpedagógiai műhelyfoglalkozások, melyeket a szervezet közösenvalósít meg az OSONÓ Színházműhellyel, valamint a MAGMA Művészeti Kiállítótérrel. Az interaktív tevékenységek célja a kézügyesség, a kreativitás, önkifejezés fejlesztése, illetve a kulturális és művészeti ismeretek gazdagítása. A játékos drámapedagógiai csoporttevékenységek során olyan elképzelt, ám a mindennapokban fellelhető élethelyzetekkel találkoznak a gyermekek, amely gyakorlatok során tapasztalatra és tudásra tehetnek szert. A drámapedagógiai tevékenységek a nevelés folyamatát hangsúlyozzák, amelyhez sajátos fiktív világot teremtenek. A múzeumpedagógiai foglalkozások célja a múzeumban felhalmozott anyagi és szellemi javak élményszerű tolmácsolása a pedagógia eszközeivel, valamint a múlt tárgyi és szellemi örökségét megbecsülő, a társadalmi problémák iránt érzékeny, múzeumlátogató generáció nevelése.
A két tanulmányi kirándulás célja a helyi kulturális értékek és épített örökség megismerése, megbecsülése – köztük múzeumok, történelmi épületek, emlékhelyek és vallási építmények látogatása. Az első tanulmányi kirándulás alkalmával Sepsiszentgyörgy és környékének kulturális nevezettességei kerülnek bemutatásra, a második tanulmányi út során pedig Kézdivásárhely és környékének nevezettességeivel ismerkednek a gyermekek.
A projektbe nyolcvan 7 és 13 év közötti gyermek kerül bevonásra, négy háromszéki településen: Sepsiszentgyörgyön, Kökösben, Nagyajtán és Középajtán.
A szervezet a projekt eredményeként egy célirányos, személyes élményeken és tapasztalaton alapuló kulturális és személyi fejlődéshez kívánja hozzásegíteni a résztvevőket,továbbá a fiatalok helyismeretével hozzájárulni a helyi identitás erősödéséhez, valamint a helyi kulturális értékek iránti érdeklődés fenntartásához és növeléséhez.
A projekt megvalósulási ideje 5 hónap, amely november hónappal zárul.
A projekt partnerei: OSONÓ Színházműhely és MAGMA Művészeti Kiállítótér.
A projekt támogatója: Román Nemzeti Kulturális Alap.