Learning Together (Tanuljunk Együtt) címmel tartotta október 9-13. között az Erasmus+ ifjúsági csereprogramját a Turulmadár Ifjúsági Iroda. Az öt napos program Bikfalván kezdődött, majd a résztvevők ellátogattak Árkosra, Sepsiszentgyörgyre, Sugásfürdőre, Tusnádfürdőre és a Szent Anna-tóhoz. A projekt célja a fiatalok civil és szociális készségeinek fejlesztése, különböző non-formális oktatási tevékenységek révén. A programra a helyi résztvevők mellett Magyarországról és Litvániából érkeztek fiatalok, összesen 36-an, ebből 30 fiatal és 6 felvigyázó. Hazánkat Kézdivásárhelyről, Kovásznáról és Sepsiszentgyörgyről képviselték a fiatalok.
A csereprogram a nemzetközi személyiségfejlesztő The Duke of Edinburgh’s International Award (DOFE) program köré épült. Az Iroda 2015 óta tagja a DOFE-nek, melynek célja a 14 és 24 év közötti fiatalok személyiségének fejlesztése, szellemi, fizikai, önkéntességi tevékenységek által, valamint a sikeres teljesítéshez a fiatalok kalandtúrával zárják a programot.
A pár napos csere során a résztvevők a DOFE program mellett betekintést nyertek az Erasmus+ működésébe, megismerték az önkéntesség nyújtotta lehetőségeket, elsajátíthatták a túrázási technikákat, megtanulták az iránytű használatát, valamit a szellemi tevékenységek mellett nagy hangsúlyt fektettek a szervezők arra, hogy a programban résztvevő fiatalok minél inkább megismerjék környékünket. Így játékkal egybekötött felfedező túrát tettek Bikfalván, kipróbálták a lovaglást és a szekerezést az árkosi Barabás Lovardában, ellátogattak Tusnádfürdőre, túráztak a Szent Anna-tóhoz, valamint a Mohost is körbejárták. A tematikus esteken a résztvevők egymás kultúrájából, népszokásaiból, gasztronómiájából is kaptak egy kis ízelítőt. Vasárnap Sepsiszentgyörgy főterén népszerűsítették a programot, villámcsüdöletett tartottak, előadták a csere ideje alatt megírt saját Erasmus+ dalukat, ezt követen a programot Sugásfürdőn a kalandparkban, valamint a mászófalon zárták.
Furus Levente, a Turulmadár Ifjúsági Iroda elnöke a projekttel kapcsolatosan elmondta: „Az egyesületünk első ilyen jellegű ifjúsági csereprogramja, amelyet mi bonyolítunk. A tematikát a DOFE program köré építettük, ezáltal a magyarországi partnereink is megismerhették ezt a személyiségfejlesztő programot. Az eredményeket mi sem illusztrálja jobban, mint az öt nap élményeiből született dal, amelyet a város főterén is bemutattunk, és a széles közönség is megismerhette.”
A fiatalok aktívan részt vettek a programokon, örültek, hogy megismerkedhettek a kultúránkkal, és csodálatos helynek tartják Székelyföldet: „Ez az első Erasmus + program, amin részt veszek és igazán élvezem, mindenki nagyon kedves és nagyon jól szórakozom. Székelyföld igazán gyönyörű. Az én országomban nem igazán vannak hegyek, ezért is csodálom itt.”– mondta Claudia Jurkeviciute, litván résztvevő.
A projektet, az Erasmus+ program keretében az Európai Unió támogatja.