Skip to main content

A Turul Egyesület sikeresen zárta le a #localready projektet, melynek célja az egyesület szervezeti fenntarthatóságának hosszútávú megerősítése volt. A projekt kétéves időtartam alatt számos specifikus adománygyűjtő tevékenységet valósított meg, és kidolgozott egy öt éves fundraising stratégiát is.

A projekt indításakor Furus Levente, a Turul Egyesület elnöke kiemelte a kezdeményezés ritkaságát Romániában, melynek során csak tizenöt szervezet részesült ilyen jellegű finanszírozásban az országban. A Turul Egyesület azonban büszkén vállalta ezt a kihívást, és számos sikeres fundraising tevékenységet valósított meg az elmúlt két évben.

Lehetséges volt mélyebben megismerni a háromszéki közösség adományozási szokásait és preferenciáit, valamint felmérni, mely módszerek váltak be leginkább Sepsiszentgyörgyön. Az elmúlt két év során egy közösségi adománygyűjtő eseményt, a „Compass -Út a közösséghez” nevű rendezvényt valósítottunk meg, ami nagy sikernek bizonyult a helyi közösség körében – több mint 300 ember vett részt rajta, ezen felbuzdúlva idén szeptemberben is megszervezzük az eseményt. Emellett egy SMS kampányt is lebonyolítottunk, melynek célja 1000 SMS begyűjtése volt annak érdekében, hogy 100 háromszéki gyermek részt vehessen életük első nagyvárosi kirándulásán. A kampány során összesen 415 SMS érkezett, és a szervezet vállalja a hiányzó összeg kiegészítését, valamint a kirándulás megszervezését a 100 gyermek számára, nyáron. Továbbá kihelyeztünk 20 adománygyűjtő dobozt Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Sepsiszentgyörgyön. Az elmúlt két évben szorosabbra fűztük kapcsolatainkat a vállalkozói szférával, és egy közös pályaorientációs programot indítottunk el NEXT néven, amely 16 fiatalt érintett. Összesen közel 30 támogatási szerződést sikerült megkötünk a szervezetünk számára.

Az egyesület által szervezett adománygyűjtő kampányok és események, mint például az SMS kampány, outdoor kampány, hozzájárultak ahhoz, hogy az egyesület növelje a szponzorok és adományok bevételi szegmensét. Ez lehetővé tette, hogy az egyesület 2024-re elérje célját és körülbelül 21000 eurót gyűjtsön össze, melyet a gyerekek és fiatalok számára létrehozott programjainak működtetésére és fejlesztésére fordít.

A pályázat legnagyobb hozadéka az, hogy beindította a szervezet többlábon állásának útját a kipróbált FR módszerek, tudatos image építés és céltudatos tervezés révén. Ennek következtében átalakítottuk az eddigi finanszírozási arányokat: a pályázatokból 56%-ot, a szponzori támogatásból 30%-ot és az adományokból és más forrásokból 14%-ot szereztünk be 2023-ban az eddigi 80% pályázatokhoz képest. A „Fundraising is friendraising” jelmondatunk hangsúlyozza, hogy civil szervezetként nemcsak az anyagi bevételek fontosak számunkra, hanem az önkéntesség, a tudás és a helyi közösség által nyújtott támogatás is, amelyek kulcsfontosságúak a céljaink elérésében.

Az #localready projekt során a Turul Egyesület szorosan együttműködött szakmai partnerekkel, mint a Brassói Közösségi Alapítvány és a SEEDS Izland. Az együttműködésnek köszönhetően sikerült hatékonyan végrehajtani a projektet és megvalósítani a kitűzött célokat.

A projekt teljes költségvetése 83926,00 Euro volt, melynek 1,34%-át az egyesület biztosította, önrészként Az egyesület köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik részt vettek a projektben és támogatták az #localready kezdeményezést.  A Turul Egyesület továbbra is elkötelezett a közösségfejlesztés és a civil szervezetek támogatása iránt, és hosszú távon tervezi a fenntarthatósági tevékenységek folytatását és bővítését.

„A projektet a Turulmadár Egyesület valósítja meg, Barssói Közösségi Alapítvány és a SEEDS Izland Egyesülettel partnerségben, az Active Citizens Fund Románia támogatásával, a programot Izland, Liechtenstein és Norvégia finanszírozza az EGT Alapok 2014-2021 által. A projekt célkitűzése, az egyesület szervezeti fenntarthatóságának hosszútávú megerősítése.”