Skip to main content

Önkéntes Közösség – projekt eredmények

Az Önkéntes Közösség című projektünk 2015. április 1-jén indult, amelynek keretében két fő vonalon fejlesztettük tevékenységünket, főként az önkéntesség fejlesztésére koncentráltunk.

A projekt fő célja: önkéntes részvétel és lehetőségek bővítése a helyi közösség számára, egy olyan társadalom fejlesztése, amely az aktivizmuson és önkéntességen alapul. Specifikus cél az önkéntesség fejlesztése.

Célcsoport: gyermek, fiatalok, helyi közösség, civil szervezetek.

A projekt összértéke 41.250,83 euró, amelyből a támogatás összértéke 34.940,00 euró, (84,75%) volt.

Az első vonal a Berde Mózsa kör gyermeke foglalkozásunk fejlesztése:

  • Új helyszínek bekapcsolása a programba: Kökös, Bibarcfalva és Cófalva.
  • Több mint 100 gyerek vesz részt a kör foglalkozásain. Nagyon fontosnak tartjuk, bekapcsolni őket az önkéntes munkába.
  • Új oktatók bekapcsolódása a munkába: összesen 10 új oktató, akik vidéki környezetben tevékenykednek.
  • Egy közös tanulmányi kirándulás megvalósulása Kisbaconban. A gyermekek a kenyér útját járhatták végig.
  • A projekt keretében 250 órán felül valósult meg gyermekfoglalkozás és tevékenység.
  • Egy közös kétnapos tábor megvalósulása Bikfalván, közös szervezésben az újonnan csatlakozott településekkel.

Külön köszönetünket fejezzük ki, a Zoémia Pékségnek és a Nasa Prod Kft.-nek, akik hetente biztosítanak harapnivalót a kör gyermekei számára.

A második vonal a platz.ro önkéntes platform kifejlesztése:

  • Önkéntes platform kifejlesztése, platz.ro név alatt, melynek célja: önkéntesek és projektek közötti kapcsolat megteremtése, szervezetek és személyek segítése, hogy megtalálják a számukra a legmegfelelőbb önkéntest vagy projektet.
  • A platform biztosítja a projektek átláthatóságát, önkéntesek bekapcsolását, az önkéntesség népszerűsítését, valamint az önkéntes órák mérését és nyilvántartását.
  • A bekapcsolódó szervezetek önkéntesei számára, az önkéntes órák után, krediteket biztosít, amelyek később beválthatók lesznek különböző kedvezményekre.
  • A platformot népszerűsítettük iskolákban, szervezetek körében, és közös akciókra is sor kerül ennek keretében a közeljövőben.

Az önkéntes platform partnere Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, amely az önrészt biztosította a platform megvalósításához.

A projekt keretében több mint 2500 önkéntes munkaóra valósult meg. Egy nemzetközi partnerség is kialakult a norvégiai Bergen városában működő önkéntes központtal, amellyel a közlejövőben közös projekteket valósítunk meg.  Célunk, hogy a megkezdett folyamatokat továbbvigyük, fejlesszük és, természetesen, fenntartsuk.

Az EGT 2009-2014 közötti időszakra vonatkozó támogatásából finanszírozott projekt, a Civil Támogatási Alap Romániában program keretén belül.